Нагородження переможців Конкурсу військової фотографії

15.02.2017
Нагородження переможців Конкурсу військової фотографії

 

 

Обрання переможців відбувалось за підсумками незалежного голосування трьох членів професійного журі — фотографів Анни Войтенко, Олександр Глядєлова та Олександра Ляпіна. Кожен із них обирав своїх фаворитів, а переможною ставала робота, яка діставала більше голосів. Втім, частіше за все рішення було одностайним. «Суперечок не було. Кожен із нас створив свою окрему добірку, а коли їх зіставили, побачили, що нам сподобались однакові роботи. Тому я певен, що нагороди отримали справді найкращі фото конкурсу», — розповідає Олександр Ляпін.

В кожній з п’яти конкурсних номінацій журі мало обрати по три переможця, однако близька конкуренція кількох робіт спонукала збільшити число призових місць в категоріях. Таким чином, нагороди отримали не 15, а 17 фотографів. Крім цього, спеціальним призом глядацьких симпатій було відзначено роботу, за яку віддала голоси найбільша кількість відвідувачів сайту конкурсу.

Гран-прі конкурсу отримала волонтер Анастасія Іванова за роботу «Наодинці з другом», яка зображає прощання українського військового зі своїм загиблим побратимом. «Це фото зробила випадково, коли на наступний день після похорону бійця батальйону «Донбас Україна» я поверталася з головою нашої райдержадміністрації, щоб покласти ще один вінок. Ми приїхали і побачили військового в формі, що лежав біля могилиТо була гірка та водночас вражаюча сцена. Я вирішила, що вона гідна пам’яті і зробила знімок на планшет», — розповідає Анастасія.

Як і більшість інших учасників конкурсу, Анастасія ніколи не займалася фотографією професійно. Зробити проект відкритим для фотографів-любителів було свідомим рішенням організаторів. Аліна Фролова, директор агенції стратегічних комунікацій “StratComUA”, радника Міністра інформаційної політики України, пояснює: «Для нас дуже важливо було показати емоцію. Емоцію звичайних людей, які безпосередньо беруть участь у війні — наших бійців на фронті, волонтерів, жителів конфліктних регіонів. Саме вони щоденно бачать те, що відбувається в армії, і творять її історію за допомогою своїх фотографій. Це — величезний архів пам’яті, який ми не повинні втратити».

За словами Аліни Фролової, роботи всіх учасників конкурсу буде розміщено на окремій онлайн-платформі: «Розуміючи важливість збереження історії подій останніх трьох років, ми створюємо окремий сайт, де будуть розміщені усі фотографії, які були зібрані в рамках конкурсу та протягом інших етапів проекту “Армія. Друге народження”. Фото належатимуть Міністерству оборони України, однак будуть доступні всім користувачам Інтернету».

Окрім дипломів переможця, автори кращих робіт конкурсу отримали цінні подарунки від інноваційного спонсора призового фонду – компанії ASUS. Володар Гран-прі також отримала в нагороду професійний фотоапарат Canon, який дозволить їй продовжувати розвивати захоплення фотографією вже на новому рівні.

Переможці «Конкурсу української військової фотографії»:

Номінація «Вільно»

І. «Між боями», Юрій Величко

II. «Позивний “Вінниця”», Юрій Величко

ІІІ. «Вічна пам‘ять», Євген Роженюк / «Психотерапевт Мурчик», Людмила Мицик

Номінація «Життя»

І. Серія фотографій, Максим Кривцов

ІІ. «Бліндаж», Дмитро Купріян

ІІІ. «На марші», Ігор Глібка // «Терниста дорога», Вадим Дубковський

Номінація «Люди»

І. «Наодинці з другом», Анастасія Іванова (Гран-прі)

ІІ. «Весілля», Владислав Мусієнко

ІІІ. «Друзів в біді не кидають», Тетяна Виговська

Номінація «Разом»

І. «Волонтер», Клеопатра Анферова

ІІ. «Молитва за Україну», Людмила Мицик

ІІІ. «Жінка-волонтер під надійним захистом!» (фото №1 в серії), Костянтин Денисов

Номінація «У фокусі»

І. «Небо» (Серія фотографій), Антон Тенішев

ІІ. «Дід», Юлія Курочкіна

ІІІ. «Під обстрілом на “12 годин”», Артур Назаров / «Небезпечніші за ДРГ», Віктор Клюєв

Приз глядацьких симпатій

«Справжній воїн з сином», Євген Сосновський

Фото-переможці доступні на photo.newarmy.in.ua/winners

Підписуйтеся на новини